Projekty / Program wsparcia językowego

Program wsparcia językowego dla osób fizycznych – jak je otrzymać, dla kogo, opinie o programie

Dotacje na naukę języków obcych dają możliwość poszerzania kompetencji językowych tym, którzy do tej pory nie mieli sposobności poznania ich w placówkach edukacyjnych. Z uwagi na to, że kursy językowe są niekiedy bardzo kosztowne, powstał program wsparcia językowego, dzięki któremu każdy może ubiegać się o sfinansowanie nawet 80% kosztów wybranego języka obcego.

Swobodna komunikacja w języku obcym jest coraz częściej warunkiem koniecznym do podjęcia pracy, a dodatkowo umożliwia nieskrępowany kontakt podczas podróży zagranicznych. Program wsparcia językowego daje możliwość nauki wybranego języka obcego z 80% dotacją.

Dotacje językowe dla kobiet i mężczyzn

Program dotacji językowych przeznaczony jest dla kobiet i mężczyzn z całej Polski, którzy chcieli zainwestować w swój rozwój osobisty, poprzez naukę wybranego języka obcego. Wsparcie językowe to szansa na podjęcie kursu językowego na poziomie podstawowym lub zaawansowanym, który w 80% jest współfinansowany ze środków prywatnych .

Jakie języki obejmują dotacje językowe?

W ramach programu wsparcia językowego, zainteresowani mają do wyboru naukę sześciu języków obcych na poziomie podstawowym, to znaczy A1-B1 – angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego i rosyjskiego. Dodatkowo istnieje możliwość nauki języka angielskiego i niemieckiego na poziomie zaawansowanym, to znaczy B1-B2.

Osoby, które chciałyby skorzystać z programu wsparcia językowego, mogą otrzymać nawet do 80% dotacji na wybrany kurs językowy. Jest on realizowany w województwach całej Polski, dając zainteresowanym możliwość rozwoju zawodowego i osobistego.

Jak skorzystać z programu wsparcia nauki języków obcych?

Program dotacji językowych przeprowadzany jest we wszystkich województwach Polski. Mogą z niego skorzystać kobiety i mężczyźni w różnym przedziale wiekowym. Liczba kursów objętych 80% dotacją jest ograniczona – ich liczba uzależniona jest od ilości zgłoszeń na kursy poszczególnych języków obcych.

Aby skorzystać z programu wsparcia nauki języków obcych, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i uzupełnić go swoimi danymi – imieniem i nazwiskiem, numerem telefonu kontaktowego oraz adresem e-mail.

Po uzupełnieniu i wysłaniu formularza zgłoszeniowego, należy spodziewać się telefonu od specjalisty ds. dotacji, który skontaktuje się z zainteresowanym w ciągu 5-10 dni roboczych. W trakcie rozmowy specjalista zweryfikuje, czy kandydat kwalifikuje się do skorzystania z programu wsparcia językowego i może otrzymać 80% dotacji. Informujemy również, że z uwagi na dużą liczbę zainteresowanych, czas oczekiwania na telefon od specjalisty ds. dotacji może się wydłużyć.

Dane osobowe kandydatów, uzyskane w procesie zgłoszenia do programu wsparcia językowego, są chronione i nieudostępniane na zewnątrz zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO). Pozyskane dane są wykorzystywanie jedynie w procesie weryfikacji kandydatów i potwierdzenia ich możliwości skorzystania z dotacji.

Wsparcie nauki języków obcych – kto współfinansuje kursy?

Fundusze na dotację kursów językowych pochodzą ze środków prywatnych z siedzibą w , . Program wsparcia językowego powstał w celu poszerzenia kompetencji językowych wśród Polaków i ich aktywizacji zawodowej.

Opinie o programie 80% dotacji językowych

Z przeprowadzonych w kwietniu tego roku badań jasko wynika, że dzięki dotacjom na naukę języka obcego wiele kobiet i mężczyzn zyskało możliwość rozwoju osobistego oraz poszerzenia swoich kompetencji. Kursanci wyrażają pozytywne opinie o współfinansowanych kursach, doceniając efektywność szkoleń. Przeważająca część osób deklaruje, że gdyby nie program wsparcia językowego nigdy nie podjęliby nauki języka obcego.

Program dotacji 2018 – efekty działań

Badania statystyczne z kwietnia 2019 roku wykazują, że w ubiegłym roku aż 30 tys. osób skorzystało z programu wsparcia językowego. Aż 10% wszystkich osób dzięki nauce z 80% dotacją uzyskało certyfikaty językowe. Duża część deklaruje też chęć dalszej nauki innych języków obcych.

Komentarze

Marlena

Poniedziałek 14.09.2020

Czy faktycznie można otrzymać aż 80% dotacji, kiedy ruszy kolejny projekt? Te kursy dzialaja czy kasa w bloto

Krzysiek

Poniedziałek 14.09.2020

Ile pytan w jednym komentazu xD. Ja jestem po niemieckim bo wyjezdzam tam do pracy. I mi sie oplacalo, teraz juz na luzie rozumiem. A te dotacje to musisz sprawdzac bo sie pojawiaja co jakis czas na stronie https://refundacjeregionalne.pl

Stanisław

Środa 16.09.2020

Jestem bardzo zadowolony z kurswu i chetnie skorzystam z dotacji na inny jezyk.

Adam

Środa 16.09.2020

A mozna wciac dotacje na wiecej niz jeden jezyk wie pan?

Stanisław

Czwartek 17.09.2020

Chyba mozna ale to chyba zalezy od tego czy zostały kursy jeszcze

Adam

Czwartek 17.09.2020

Dzieki wielkie

Gosia

Poniedziałek 21.09.2020

Witam gdzie znajdę formularz zgloszeniowy!?

Dominik

Poniedziałek 21.09.2020

Jest tu: https://refundacjeregionalne.pl

Ania

Wtorek 22.09.2020

Jak mozna sie zglosic?

Mirosława

Środa 23.09.2020

Masz wyzej link :) . Ja jestem w trakcie kursi i jestem mega zadowolona

Ania

Czwartek 24.09.2020

Czekam na wsparcie jezyskowe dla mojej grupy, chciałabym sie zapisac.

Rafał

Sobota 26.09.2020

jestem zainteredowany niemieckim ciekawe czy todziala

Dominik

Poniedziałek 28.09.2020

Ja polecam -jestem w polowie kursu francuskiego i uwazam ze jest super

Kasia

Poniedziałek 28.09.2020

Ja właśnie zamówiłam i od jutra zaczynam - życzcie mi powodzenia!

Rafał

Wtorek 29.09.2020

Dzieki za info

Stanisław

Wtorek 29.09.2020

Mam 50 lat i już myślałem, że w tym wieku nigdy nie nauczę się angielskiego. Zapisałem się na kurs, otrzymałem dotację i teraz mogę rozmawiać z wnukiem po angielsku!

Mariusz

Wtorek 29.09.2020

Kurde nie ma odzewu a wyslalem zgloszenie juz tydzien temu ☹

Kasia

Środa 30.09.2020

Ja myalala, ze to zajecia stacjonarne. Nie jest tak?

Agata

Środa 30.09.2020

Spokojnie na pewno się odezwa. Do mnie zadzwonili po chyba 8 czy 9 dniach.

Mariusz

Środa 30.09.2020

Uspokoiliście mnie. W takim razie czekam cierpliwie

Karolina

Środa 30.09.2020

Już jestem ciekawa efektów, właśnie przyszedł mi kurs!

Karolina

Czwartek 1.10.2020

Wlasnie nie na plycie sa. Dla mnie to mega opcja bo mam dziecko i nie mam czasu jezdzic na zajecia. A tak się ucze gdzie chce.

Kasia

Czwartek 1.10.2020

To fajna opcja. sprobuje

Zbyszek

Czwartek 1.10.2020

Od zawsze chciałem nauczyć się języka włoskiego, ale nigdy nie miałem na to wolnych środków. Skorzystałem ze wsparcia językowego i po odbyciu kursu rozumiem słowa wszystkich włoskich oper! To naprawdę niesamowite!

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny publicznie.